8 mitova o kosi koje morate ignorirati za zdravu i bujnu grivu!

Ne vjerujte uvijek mitovima koji se konstantno ponavljaju!

Ne smijete sušiti kosu sušilom, morate je šišati svako šest mjeseci ili je trebate češljati svaku večer? To su samo neki od mitova koji stoje na putu između vas i zdravog vlasišta te odlične frizure! U nastavku saznajte više o svakodnevim praksama o kojima možda imate krive informacije…

Sušenje kose na zraku bolje je od sušenja fenom

Sušenje kose fenom može uzrokovati površinsko oštećenje dlaka dok sušenje na zraku utječe na strukturu unutar vlasi. Kada je vaša kosa izložena vodi neko vrijeme (recimo da joj treba sat vremena da se posuši samostalno), “natiče” i stvara pritisak na proteine koju kosu održavaju zdravom. Najbolje je rješenje da kosu prvo pustite da se prirodno posuši dok ne bude 75 posto suha pa potom dovršite sušenje fenom.

Perut označava suho vlasište

Zapravo je suprotno. Perut se najviše povezuje s tipom gljivica koji raste u okolišu s viškom sebuma. Ako ste zabrinuti da će svakodnevno pranje kose uzrokovati perut i još više iziritirati vlasište, nabavite ciljani šampon za perut.

Skraćivanje kose svako šest mjeseci djeluje pozitivno na ubrzani rast

Kosa raste na tjemenu i to nema veze sa šišanjem vrhova. Često šišanje se preporučuje zbog ispucalih vrhova – njihovim uklanjanjem kosa izgleda urednije i zdravije.

Stres uzrokuje sijedu kosu

Sijeda kosa određena je genetikom i starošću. Kako starite, proizvodite manje melanina (molekule odgovorne za prirodnu boju kose) zbog čega se pojavljuju sive dlake s minimalno melanina i bijele bez melanina. Doduše, stres može uzrokovati pojačano ispadanje kose.

@kristin_ess

Zavezana kosa uzrokuje ispadanje kose

Labavo zavezani rep prikladan je za svakodnevno nošenje, no konstantno vezanje kose u čvrsti rep može uzrokovati ispadanje jer radi o opterećenju na folikule vlasi. Isto se odnosi na pretjerano nošenje ekstenzija.

Što više češljete kosu, to će biti zdravija

Češljanje kose može rasporediti prirodna ulja zbog čega će kosa izgledati sjajnije, ali previše češljanja uzorkuje trenje koje može voditi pucanju vlasi.

Mijenjanje šampona jer više “ne radi”

Različiti šamponi daju različite rezultate. Onaj s više proteina će vašoj kosi podariti bujnost dok primjerice onaj koji sadržava ulja dat će hidrataciju suhoj kosi. Šampon koji koristite ovisi o trenutnom stanju i potrebama kose – šamponi ne mogu prestati “raditi”.

BeautySavjeti8 mitova o kosi koje morate ignorirati za zdravu i bujnu grivu!

BIPA Pharma novi je prodajni koncept na tržištu

BIPA Pharma novi je prodajni koncept kojeg austrijski drogerijski lanac BIPA Hrvatska uvodi u svoje poslovnice na hrvatsko tržište, a namijenjen je prodaji specijaliziranih...

Počinje vladavina proljetnih mirisa iz L’Erbolaria

Dok hladni zimski mjeseci traže "utješne", toplije mirise s drvenim notama, proljeće nas mami s laganijim mirisima koji osvježavaju i osnažuju. Cvjetni mirisi su jedna...

Omiljeni likovi ‘Oni’ Tisje Kljaković Braić dobivaju svoju izložbu!

Jedna od naših najpoznatijih likovnih umjetnica, Tisja Kljaković Braić, ovog travnja otvara svoju izložbu u Etnografskom muzeju, a bit će kompletno posvećena njezinim karikaturama...

Facebook

97,224FanovaLajkaj

instagram