Finalni vodič za hranu na Fuliranju! Što isprobati ako želite odmak od tradicije

Vjerojatno ste se već načitali izvještaja o tome što točno probati na Fuliranju, lokaciji koja se isprofilirala kao jedna od najkvalitetnijih i najraznovrsnijih kada je u pitanju hrana u sklopu zagrebačkog adventa. Nije to ništa neobično; izbora je puno, nemoguće je sve probati i ovakvi vodiči zapravo vam mogu uštedjeti novac i vrijeme. Mi smo po konačnu listu poslali Gladušu, food blogericu i našu suradnicu koja uvijek pomno pazi na kvalitetne sastojke pri kuhanju dok u recenzijama restorana zadržava nepretencioznost - baš je zato i obožavamo pratiti.

Zahvaljujući simpatičnim PR-icama Fuliranja, Hani i Miji, Zrinka (koja se krije iza bloga Gladuša) imala je priliku isprobati veliki dio ponude hrane, a u pomoć joj je priskočio i fotograf Alexander Štrbac, također pasionirani foodie. U nastavku vas čeka njihova lista najboljih slanih i slatkih poslastica na Fuliranju koje imate priliku isprobati do 1. siječnja 2020. godine.

“Kako smo puno čitali o najboljim kobasicama i burgerima na Adventu, mi smo odlučili isprobati nešto malo drugačije. Ne trebate puno pogađati gdje je Gladuša prvo zavukla svoj nos i zasukala rukave – naravno, u BIOMANIJI. Ekipa iz Biomanije stigla je kao naručena svim veganima i vegetarijancima koji već dugo traže svoj kutak na adventu. U svojoj ponudi imaju curry, razne wokove, a ono što svakako morate probati je lažna kobasica koja nas je veoma ugodno iznenadila. Servirana je u integralnoj tortilji s rikolom, karameliziranim lukom i umakom od tofua. Cijena je nešto viša (45kn) u odnosu na  cijene običnih mesnih kobasica na adventu, ali je zato jako ukusno.

Ono što me najviše oduševilo je njihovo organsko vino. Obzirom na to da sam ljubitelj crnog vina, ovaj put bih isto dala prednost crnom kuhanom vinu koje je zaista najfinije od svih koje sam do sada pila. Osim vina, možete probati i belgijsko bezglutensko pivo.

Jelo o kojem još uvijek ne mogu prestati razmišljati su japanske okruglice s hobotnicom, tzv. Takoyaki iz kućice HANAMI STREET. Okus hobotnice je intenzivan, okruglice su savršeno mekane, prelivene raznim umacima i poslužene s ukiseljenim đumbirom i mladim lukom. Mogla bi ih pojesti popriličan broj. Ako ih još niste probali, brzo ispravite tu pogrešku; nemojte poslije reći da vas nisam upozorila ;). Jedna mi je ptičica šapnula da će ih za Badnjak puniti s kozicama, OMG! Na istoj kućici smo probali i Yakitori ražnjiće od piletine u katsu umaku s rižom, ali nakon savršenih okruglica teško smo mogli zamijetiti ovo ipak jednostavnije jelo.

Kako smo veliki obožavatelji restorana SOI FUSION, morali smo navratiti i do njihove kućice. Ako ste ljubitelji azijske kuhinje, ovo je mjesto koje ne smijete preskočiti. Jedna porcija gyoza dumplingsa će vas sigurno zasititi, a platit ćete je 38kn. Thai blaster ime je jela u kojem su gyoze punjene svinjskom vratinom, krvavicom, kiselim zeljem i crvenom curry pastom, a pikantnost mesa je izvrsno izbalansirana osvježavajućim jogurtom.

Ako ste izašli s društvom i htjeli biste nešto zajedno “prigristi s nogu”, onda vam toplo preporučam kućicu FERMAJ TOVARA – dočekat će vas širokog osmijeha i ponuditi vam pravu domaću istarsku spizu. Tako na njihovom meniju možete pronaći kobasice s tartufima, istarski ombolo, slane srdele, sir s tartufima, prefine kroštule, a moji definitivni heroji menija su bakalar na bijelo i namaz od tartufa serviran s toplom lepinjom. Cijene se kreću između 20 i 50 kn. A tko još nije nabavio Panettone za Božić, trk do njihove kućice 🙂

Ako ste prošetali po Fuliranju, onda vam sigurno nije promakla jedna prekrasno uređena, meni najljepša kućica – Bazar. U toj kućici krije se jedan posebni božićni desert Ivane Čuljak, koji ne samo što je beskrajno fotogeničan, nego podsjeća na najfinije deserte poslužene u nekoj fancy pariškoj slastičarnici: topli tart s malinama, perzijskom ružom i bučinim sjemenkama, serviran s kuglicom sladoleda. Najava je to nove slastičarnice koja će uskoro otvoriti svoja vrata u sklopu lokala “A most unusual garden”.  Jedva čekamo!

Osim tarta s malinama, Ivana je napravila još dvije verzije; s jabukama, cimetom i lješnjacima te s narančom, čokoladom, orasima i čokoladom. Dok jedete tart, možete ispijati i punčeve te sami odabrati najdraže začine s kojima ćete ih začiniti. Moj savjet je da probate Grinch punch. Cijena punča je oko 25 kn, a tarta 30kn.

Prije par mjeseci, posjetili smo Portugal, koji nam je ostao u prekrasnom sjećanju, ponajviše po svojoj fantastičnoj hrani i njihovom lokalnom desertu – Pastel de Nata. Naravno, nismo propustili i onaj na Fuliranju. U Lisabonu smo jeli razne varijacije tog deserta, a najbolji je definitivno bio onaj originalni iz Belema. Za ovaj “zagrebački”, što je doputovao iz dalekog Portugala, možemo reći da mu ravnopravno stoji uz bok. Malu zamjerku upućujemo cijeni, jer jedan komad tog malog kolačića stoji 15 kn, a cijena originala u Belemu je samo 1 euro. No, kako znamo da je skup put kojim je došao, progledat ćemo im kroz prste :).

Za kraj, mali kemičar u meni, nalaktio se na šank Mangosta bara, gdje ekipa čarobira nad koktelima. Kada spojite tekućinu na +80 stupnjeva Celzijevih i led na -80, dobijete pravi mali show. Možete birati između raznih vrsta koktela, koji odlično ispadaju snimljeni  Boomerang aplikacijom :).”

GastroJolie apetiteFinalni vodič za hranu na Fuliranju! Što isprobati ako želite odmak od...

U četiri koraka do blistave kože uz nenametljiv make up za svaki dan

Ispravi, ujednači, poboljšaj i iznad svega zabavi se! Filozofija je to linije Avène Couvrance, visoko podnošljive medicinske korektivne šminke specijalizirane za korekciju svih vrsta...

Facebook

100,860FanovaLajkaj