Ana Rucner i obitelj oduševili Medulin glazbom i emocijama uz zalazak sunca

Nakon nezaboravnog jutarnjeg koncerta na Srđu, kojim je u Dubrovniku dočekala prvi dan ljeta i Svjetski dan glazbe, violončelistica Ana Rucner nastavila je proslavu jubilarnog 15. izdanja projekta „Pozdrav ljetu“ večernjim koncertom na arheološkom nalazištu Vižula u Medulinu.

U impresivnom ambijentu uz zalazak sunca, publika je uživala u emotivnom i glazbeno bogatom nastupu koji je ove godine imao posebno značenje – prvi put nakon dužeg vremena na pozornici se okupila cijela obitelj Rucner.

Na pozornici su se Ani pridružili članovi Gudačkog kvarteta Rucner, koji su osnovali njezini roditelji, violončelistica Snježana Rucner i violist Dragan Rucner, a publiku je posebno dirnuo povratak Anina brata, violista Maria Rucnera.

„Jako sam sretna i zahvalna što sam imala priliku svirati sa svojom obitelji. Kvartet su osnovali moji roditelji, a posebno me veseli što nam se večeras pridružio i moj brat Mario, violist poput našeg oca. S obzirom na to da je prije svega dva mjeseca imao ozbiljnu operaciju ruke, pravo je čudo da je ponovno na pozornici. Uložili smo puno ljubavi u ovaj program, uživali u stvaranju i neopisivo mi je drago kad ljudi prepoznaju ono naše – obitelj, bliskost i zajedništvo,“ izjavila je Ana nakon koncerta, ne skrivajući emocije.

Mario Rucner istaknuo je koliko mu je značilo ponovno stati na pozornicu s najbližima: „Od malih nogu sviramo zajedno i svaki takav trenutak za mene ima posebnu težinu. Ovo mi je bio izazov, ali uz podršku obitelji bilo je lakše i ljepše nego što sam mogao zamisliti. Ponosan sam na Anu i na sve što je kroz ovih 15 godina izgradila. Održavati ovakav projekt kroz godine zaista je velika stvar.“

U ovoj večeri punoj glazbe, emocija i međusobne povezanosti, publika je – kao i uvijek u Medulinu – odgovorila s oduševljenjem i toplinom. I ove godine koncert je bio besplatan za sve posjetitelje, a Vižula je još jednom poslužila kao savršena kulisa za susret umjetnosti i prirode.

Ana je, i na jutarnjem i na večernjem nastupu, nosila haljinu Igora Dobranića, hrvatskog dizajnera čiji elegantni i karakteristični stil već godinama prati njezin umjetnički izraz i doprinosi snažnoj vizualnoj estetici njezinih nastupa

Ovogodišnje izdanje „Pozdrava ljetu“ još jednom je potvrdilo da ovaj projekt nije samo koncert, već ritual ljepote, zajedništva i zahvalnosti, koji povezuje regije, generacije i osjećaje – i podsjeća nas da su obitelj, ljubav i glazba ono što nas najdublje pokreće.

Ana se na kraju večeri još jednom zahvalila: „Hvala istarskoj publici koja je ponovno bila sjajna. Vidimo se dogodine, ponovno na prekrasnoj Vižuli u Medulinu. A svima još jednom – sretan prvi dan ljeta i Svjetski dan glazbe!“

CelebuzzCelebuzz vijestiAna Rucner i obitelj oduševili Medulin glazbom i emocijama uz zalazak sunca

Diamond Club otvorio ljetnu sezonu spektakularnim nastupom Bijelog dugmeta

Više tisuća posjetitelja okupilo se proteklog vikenda u Diamond Clubu powered by Mint na Krku gdje je nastupom legendarnog Bijelog dugmeta službeno otvorena nova ljetna sezona. Večer ispunjena...

Poslovni korisnici otkrili kako izvući maksimum iz svog MacBooka na iSTYLE Productivity radionici

U organizaciji iSTYLE-a, vodećeg Apple Premium Partnera u regiji, u ugodnom i inspirativnom ambijentu zagrebačkog Ateljea održana je MacBook Productivity radionica, edukativni događaj namijenjen...

Facebook

100,860FanovaLajkaj